Najboljša Blaž Peternel in Rebeka Oblak …

Ljubljana, 25. 10. 2014

V soboto smo se z 12 učenci izbirnega predmeta šport za zdravje udeležili Ljubljanskega maratona. Pred tekom so se preoblekli v športno opremo, si skrbno namestili čipe na tekaške čevelje, pripeli štartno številko in se dobro ogreli. Dolžina proge za osnovnošolski tek je bila 2000 metrov. Vsak učenec, ki je pritekel skozi cilj je prejel spominsko medaljo, majico in okrepčilo. Naš namen ni bil tekmovalnega značaja, ampak doživeti to množičnost in povezanost tekačev. Ker je bila to za marsikatere učence prva takšna izkušnja, so se na teku počutili sproščeno in so dosegli zelo dobre rezultate. Naj omenim le najboljša. Od učencev je bil Blaž Peternel 42. od 204 tekačev in Rebeka Oblak 32. od 289 tekačič. Čestitam usem udeležencem!