Na osnovi pravilnika o točkovanju v tekmovanju za najboljšega športnika-co bodo učitelji športne vzgoje spremljali in vrednotili vse športne dosežke učencev in učenk od 6. do 9. razreda. Na občnem zboru junija 2016 bomo nagradili po tri najboljše dečke in deklice.

Organizirali bomo naslednja šolska prvenstva:

– medobčinsko prvenstvo v tenisu za posameznike (oktober ali maj – Igor Pečelin),
– regijsko posamezno ali ekipno prvenstvo v badmintonu (Igor Pečelin, Mojca Mezeg Drmota),
– medobčinska šolska prvenstva v košarki za starejše in mlajše dečke v sklopu Pionirskega festivala (Jaka Trček in KK Gorenja vas).

Tekmovali bomo na občinskih, medobčinskih, regijskih in upamo, da tudi na državnih prvenstvih.

V začetku junija 2017 bomo imeli redni letni občni zbor.

Vse rezultate bomo objavljali na spletni strani društva (Mojca Mezeg Drmota) v koordinaciji z učitelji športne vzgoje, ki zapisujejo letno kroniko športnega društva.

V začetku leta 2017 bomo kandidirali s programi za finančna sredstva lokalne skupnosti in na državni razpis Zveze za šport otrok in mladine Slovenije.

Poleg tega bomo v sodelovanju z matično šolo ponudili vadbo v  naslednjih  športnih krožkih:

–    športna urica 1., 2. razred: 1 ura (Barbara Radič) [četrtek: 14:35–15:20],

–    športna urica 2, 3 in 4-letnikov s starši: 1 ura (Polona Oblak) [četrtek: 17:30–18:30],

–    atletika 2.–4. razred: 1 ura (Nataša Čadež) [petek: 13:15–14:00],

–    plesna skupina Step: 2 uri (Petra Slabe) [sobota ali nedelja: 18:oo ali 8:00],

–    plesna skupina Step 7.–9. razred: 1 ura (Petra Slabe) [ponedeljek: 16:00–16:45],

–    plesna urica 1.–5. razred: 1 ura na PŠ Lučine (Tina Matanovič) [sreda: 13:00–13:45],

–    odbojka 6.–9. razred za deklice: 1 ura (Mihaela O. Vehar) [četrtek: 13:45–14:30],

–    badminton 4., 5. razred:1 ura (Barbara Radič) [ponedeljek: 13:40–14:25],

–    badminton 6.–9. razred: 2 uri (Mojca Mezeg Drmota, Igor Pečelin) [sreda: 13:00–14:30 (dve skupini izmenično)],

–    tenis 5.–9. razred: 2 uri (Igor Pečelin) [ponedeljek–petek: jeseni in pomladi],

–    nogometni krožek 1., 2. razred: 1 ura (Igor Pečelin) [četrtek: 13:00–13:45 (na 14 dni)],

–    nogometni krožek 3., 4. razred: 1 ura (Igor Pečelin) [ponedeljek: 13:00–13:45],

–    planinski krožek 1.–5. razred: (Jana Rojc, Alenka G. Luznar) [po dogovoru],

–    kolesarski krožek 6.–9. razred: (Jana Rojc, Alenka G. Luznar) [po dogovoru].

* Ena ura krožka je mišljenja kot šolska ura in traja 45 min, razen športne urice za najmlajše, ki pa trajajo 60 min.

Konec avgusta 2017 bomo organizirali petdnevni poletni športni tabor na OŠ Ivana Tavčarja. Program bo namenjen skupinam košarkarjev, odbojkaric, badmintonistom in ostalim ljubiteljem športa. Tabor bo sprejel do 50 udeležencev, ki bodo izvajali program na igriščih in v telovadnici matične šole ter v njeni bližnji okolici.

V jesenskih ali zimskih počitnicah bomo v dopoldanskem času na šoli organizirali različne športne dejavnosti za učence razredne stopnje.

Prispevek za vadbo in članarino znaša 10 € na leto za šolsko uro vadbe na teden. Vadnina za predšolske otroke znaša 5 € na mesec.

Predsednica: Mihaela O. Vehar

(Skupno 125 obiskov, današnjih obiskov 1)